Praca naziemna: Wywiad z Paulem Burgessem, głównym gruntem Realu Madryt CF

Katie McIntyre rozmawia z Paulem Burgessem, głównym gruntem Realu Madryt CF, który niedawno przejął ankietę jako najbardziej wpływowa postać w branży Turf Care autorstwa Turf Czytelnicy magazynów firmy i zostali nie tylko nazwani pierwszym europejskim CSFM, ale także przyznał certyfikat środowiska zarówno na stadion Santiago Bernabéu, jak i tereny szkoleniowe w STMA.

KM: Po pierwsze, gratulacje z tego, że otrzymam „No.1 Many wpływową liczbę w branży opieki nad murawą” przez Turf Company, a także otrzymania pierwszego europejskiego CSFM i przyznał certyfikat środowiskowy zarówno na stadion Santiago Bernabéu w Realu Madryt, i terenie szkoleniowe w Santiago Bernabéu STMA. Jak to jest zdobyć tego rodzaju nagrody?

Zwycięskie nagrody sugerują, że robisz coś dobrze, zawsze jest to dobrze powiedzieć i wspaniale jest uzyskać uznanie za swoją pracę, ta ostatnia nagroda była szczególnie przyjemna, ponieważ została głosowana przez moich rówieśników. Jestem w bardzo szczęśliwym stanowisku i chcę się tym podzielić z ludźmi, pomagać ludziom i oddać coś i uważam, że ta nagroda reprezentuje te wartości.

KM: Jako główny uziemienie Realu Madryt CF, jesteś odpowiedzialny nie tylko za utrzymanie murawy na stadionie Santiago Bernabéu na elitarnym standardzie, ale także za trening treningowy klubu. Czy możesz nam trochę opowiedzieć o głównych wyzwaniach, przed którymi stoisz na co dzień i o tym, jak je pokonujesz?

Jestem odpowiedzialny za Bernabéu, prawdopodobnie jednego z najtrudniejszych stadionów na świecie, aby uprawiać darń ze względu na jej wielkość, wiek, różnorodne wykorzystanie, ciasne obracanie zdarzeń i skrajności pogody. Nasz zakład szkoleniowy jest bez wątpienia flagowym w profesjonalnych placówkach szkoleniowych z 14 boiskami, wysokiej klasy obszarami krajobrazowymi i oczywiście wszystkie obiekty budowlane, które ma do zaoferowania. Mamy 15 profesjonalnych zespołów korzystających z witryny i zapewniającym zadowolenie wszystkich i utrzymanie tego miejsca w najważniejszych warunkach przez cały rok, a klimat i wykorzystanie jest bardzo wymagające.

KM: Jaką rolę odgrywa technologia w utrzymaniu gry w trawę w idealnym stanie? A jakie rozwiązania Turf/s zainstalowałeś w Everton FC Koszulka Bernabéu i centrum szkoleniowym? tj. Naturalna trawa/hybrydowa/sztuczna, system napowietrzania/ogrzewania subm w glebie itp.?

Używamy świateł do uprawy na stadionie, aby spróbować zwalczać cień, w rzeczywistości jako pierwszy kupiłem taki system, który leczy cały boisko w 2004 roku.

Bernabéu jest na drugim roku z systemem Mixto, ponownie pierwszym na główny stadion, ze względu na wydarzenia, które musimy odwrócić boisko w ciągu 10-14 dni, co oznacza powrót, konwencjonalna darń, z którymi pracowaliśmy i z rozsądnym sukcesem Ale kiedy znalazłem system hybrydowy, z którym mogłem pracować, rozwinęliśmy go w murawę.

Na terenie treningowym mamy 2 elastyczne boiska światłowodowe i 1 fibr powietrzny, klub położył ogromny nacisk na kontuzje graczy i staramy się dostarczyć boiska na bardziej miękkim końcu na Clegg.

Kiedy zobaczysz, że ilość kontuzji, niektóre zespoły dostają się, to oceny pytania w stosunku do systemów, których używają. Niektóre systemy są trudniejsze niż inne i zwiększają możliwość obrażeń. Istnieją systemy, które są świetne dla uziemienia, ale być może nie tak świetne dla użytkownika końcowego, instalujemy systemy z myślą o użytkowniku końcowym, a nie dla uziemienia, na to nalegałem. Napowietrzanie odbywa się co 7-9 dni, mając na uwadze komfort gracza, wszystkie boiska mają pewną formę ochrony wysokości za pomocą ogrzewania lub osłony.

KM: Jakie są istotne elementy Twojego planu zarządzania tonem? A jak ważne jest, aby mieć zwięzły plan?

Szczerze mówiąc, tak naprawdę nie mam dużo planowania. Nikt jeden dzień/tydzień nie jest taki sam, więc reagujesz na pogodę i warunki gruntowe, niektóre rzeczy, które możesz zaplanować, ale jeśli chcesz użyć książki, aby utrzymać boisko, powstrzymasz się.

KM: Jako konsultant Pitch UEFA, informowanie się o wszystkich najnowszych postępach technologicznych, najlepszych praktykach itp., Jest koniecznością. Jak zatrzymujesz się „w wiedzy”, że tak powiem?

Całkowicie się zgadzam, mam szczęście, że klub mnie w tym wspiera. Uczęszczam na pokazy STMA i GIS w Ameryce. Uczęszczam również na Saltex w Wielkiej Brytanii i zazwyczaj odbywam 2 wyprawy rocznie, a ponadto mogę wybrać się na wycieczkę przed sezonem z zespołem, gdziekolwiek na świecie. To, wraz z rozmową z różnymi gruntami, a moje własne badania pozwalają mi dobrze poinformować.

KM: Z pewnością byłeś świadkiem wielu postępów w branży darni w ciągu ostatniej dekady. Które według ciebie miały najbardziej znaczący i wiele istotnych wpływów? A jakie osiągnięcia byłyby wiele korzystnych dla branży?

W przeszłości było to producenci Grow Lights i Top Top, a ostatnio były to hybrydowe roztwory returfu, a teraz mamy światło UV do leczenia chorób (kupiliśmy 3 maszyny i jesteśmy pierwszym dużym miejscem treningowym do pestycydów. -, Fungicide- i wolne od herbicydów).

PójścieWydaje mi się, że Uziemienik powinien się dostosować, pomyśleć znacznie więcej o użytkowniku końcowym podczas konfigurowania boiska, stać się znacznie bardziej świadomym komercyjnie i pomagać w uczynieniu stadionów o wiele bardziej wielofunkcyjnym i opłacalnym finansowo (nie tylko „zejdź z trawy!”) .

Uważam, że produkty, systemy i technologie zaawansowały się, ale my, jako naziemni, staliśmy nieco. Uważam, że wszyscy wykonują dobrą robotę w niektórych przypadkach trudnych sytuacji, ale nie sądzę, że idziemy naprzód z dowolną prędkością.

KM: Gdybyś mógł przekazać jedno wskazówki kolegom z branży lub kogoś, kto chce zostać głównym SL Benfica Koszulka menedżerem terenu, co by to było i dlaczego?

Pracuj ciężko, studiuj, walcz, myśl poza pudełkiem, bądź kreatywny i ambitny.

KM: Co sądzisz o dzieleniu wiedzy między rówieśnikami branżowymi?

Dla mnie jest to bardzo ważne. Mam tutaj zasadę otwartych drzwi i każdy może ze mną rozmawiać, bez tajemnic, a nie strzeżony. Nie wierzę, że tak jest wszędzie, ale mam nadzieję, że to się rozwija.

KM: Czy są jakieś aktualne gorące tematy i/lub najlepsze praktyki, które chciałbyś skomentować?

W tym roku zmusiłem La Liga do zakupu pomysłu, że wszystkie kluby podały arkusz informacyjny o boisku 150 minut przed rozpoczęciem. Obejmuje to następujące informacje: data gry i konkurencja, ostatnie użycie wysokości, rozmiar wysokości, typ wysokości, rodzaj darni, czy to hybrydowy, jeśli tak, jaki rodzaj, twardość i testy rotacyjne, temperatura gruntu, harmonogram podlewania i pogoda w dniu gry i przed dzień gry.

Jest to przekazywane zarówno zespołom, mediom, jak i sędziemu, tworzy przejrzystość i sprawia, że zespoły i gruntowne są odpowiedzialne, pomaga zobaczyć, jak i gdzie występują obrażenia, daje informacje o mediach, które zatrzymują spekulacje i utrzymuje oparte na faktach.

Robimy to również dla Ligi Mistrzów na dobrowolnych zasadach i wierzę, że w przyszłości wprowadzą to do każdej gry. Chcę to zobaczyć, jak to się pojawiło we wszystkich innych ligach.

Ogromne podziękowania dla Paula Burgessa, głównego ziemi, Realu Madryt CF, za poświęcenie czasu na jego niesamowicie napięty harmonogram na przeprowadzenie tego wywiadu. Możesz śledzić Paula na Twitterze pod adresem: @paul_pburgess

Paul Burgess został uznany za pierwszy europejski CSFM i przyznał certyfikat środowiska zarówno na stadion, jak i tereny szkoleniowe na STMA 2017. Zdjęcie, uprzejmość: Twitter

Zdjęcia Santiago Bernabéu Stadium dzięki uprzejmości: Real Madryt CF / Vícttor Carretero

Nowy stadion Santiago Bernabéu

31 stycznia 2014 r. Florentino Pérez zaprezentował Santiago Bernabéu przyszłości. Tego dnia prezydent Realu Madrid ogłosił zwycięski projekt Międzynarodowego Trutands for Architectural Ideas, który był wspólną kandydaturą GMP Arquitectos i L35 Ribas.

Pérez wyjaśnił:

Po raz kolejny powinniśmy podjąć wyzwanie, które zmieni naszą historię. Na tym stadionie narodziła się duża część naszej legendy, a nasza wielkość będzie się tutaj rosła.

Zwycięski projekt obejmował budowę spektakularnej skóry zewnętrznej, która pochłonie stadion. Wschodnia fasada będzie miała ogromny ekran, który będzie używany w specjalnych okazjach, aby pokazać wnętrze na zewnątrz. Skóra ożyje przez system LED, umożliwiając Bernabéu komunikowanie się z otoczeniem.

Stadion będzie wyposażony w najnowszą technologię: Reprezentacja Tunezji w piłce nożnej mężczyzn Koszulka systemy informacyjne i komunikacyjne, ekrany 360 stopni umieszczone nad trybunami i najnowocześniejszymi systemami zarządzania. Będzie bezpieczniejszy i znacznie wygodny dla widzów. Projekt uwzględnił zrównoważone wykorzystanie energii.

Plan obejmuje budowę stref handlowych, rekreacyjnych i restauracyjnych, hotel i parking podziemny. Bernabéu zostanie przekształcony, a muzeum się poprawi. Wysuwany system dachowy pozwoli na stosowanie stadionu na różne wydarzenia sportowe. Ponadto charakter projektu pozwoli na przeprowadzenie jego konstrukcji bez przerywania normalnego kalendarza sportowego.

Pérez wyjaśnił:

Chcemy, aby Santiago Bernabéu stał się najlepszym stadionem na świecie. Nowy dwudziesty pierwszy wiek Bernabéu będzie nadal uświęconym terenem i pozostanie w sercu naszego miasta i będzie modelką i ikoną w światowej piłce nożnej. Bernabéu dla wszystkich naszych fanów i członków byliby zadowoleni.

Nowy Santiago Bernabéu

#Sportsvenuebusiness

Udostępnij ten artykuł

You Might Also Like

Leave a Reply